VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai dalyvavo buildingSMART International suvažiavime

Spalio 30 – lapkričio 2 dienomis Londone vyko tarptautinio buildingSMART aljanso suvažiavimas. Tarptautinių BIM standartų vystymo organizacijos renginyje dalyvavo VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai Dalius Gedvilas ir Vaidotas Šarka.


Daugiau...

Dalininkai sutarė dėl BIM mokymų ir specialistų atestavimo, narystės buildingSMART

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ dalininkų susirinkime spalio 24 d. buvo svarstomi BIM specialistų mokymo, kompetencijų vertinimo, narystės buildingSMART aljanse, pasiruošimo skaitmeninės statybos renginiams parodoje RESTA ir kiti klausimai.


Daugiau...

Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

Esminių statinio reikalavimų reikšmė BIM modelyje

Prof. dr. Sigitas Mitkus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teisės katedros vedėjas   Viena svarbiausių statinio naudojimo ir priežiūros funkcijų yra atsiradusių defektų šalinimas atliekant paprastąjį (einamąjį) ir kapitalinį remontą. Statinių naudotojai puikiai žino, kad statinio garantiniu laikotarpiu (paprastai jis trunka 5 metus, paslėptų darbų – 10 metų, o tyčia paslėptų defektų – 20 metų) defektus savo sąskaitą turi taisyti rangovas.


Daugiau...
0123

BIM regioninės plėtros konferencija: „Infostatyba“, „Rail Baltica“ ir elektroninis statybos darbų žurnalas

 Spalio 1 d. įvyko VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos organizuota konferencija „BIM Regional Developments 2015. Vilnius“. Kartu su pavasarį parodos „RESTA“ metu vykstančia  konferencija „Skaitmeninė statyba“, tai didžiausi renginiai Lietuvoje, skirti statinio informacinio modeliavimo (BIM) temai. 

 

 

Regioninį bendradarbiavimą skaitmenizuojant statybas skatinančios konferencijos dalyviai išgirdo apie galimybės taikyti BIM bendrame 5-iųvalstybių „Rail Baltica“ projekte, turėjo galimybę įvertinti sistemos „Infostatyba“ pokyčius, susipažino su nauju įrankiu – elektroniniu statybos darbų žurnalu ir užsienio valstybių statybų skaitmenizavimo praktika.

Be pranešėjų iš Lietuvos, konferencijos „BIM Regional Developments 2015. Vilnius“ metu patirtimi dalinosi svečiai iš Estijos, Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Baltarusijos ir Jungtinės Karalystės. Tarp konferencijos dalyvių buvo ir organizacijos „buildingSMART Nordic“ atstovai, kurie renginio išvakarėse pirmą kartą  surengė savo posėdį Vilniuje. Šiame Šiaurės Europos šalių susivienijime, plėtojančiame BIM tarptautiniu lygiu, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuo šių metų gegužės mėnesio turi stebėtojos statusą.

Konferenciją atidaręs Vilniaus miesto vyriausias architektas Artūras Blotnys išskyrė vieną svarbiausių skaitmeninių sprendimų Vilniaus miesto savivaldybėje – kuriamą miesto 3D modelį, tačiau pripažino pasigendantis modelį papildyti turinčios integralios informacinės sistemos. Tuo tarpu Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas pasidžiaugė pažanga plėtojant skaitmeninę statybą Lietuvoje ir pirmąja Lietuvoje pastatų skaitmeninio modeliavimo magistrantūros programa, į kurią šiemet užfiksuotas didžiausias konkursas visame VGTU.

Vienas svarbiausių darbų skaitmeninės statybos vystytojams Lietuvoje – patvirtinti BIM reikalavimus. „BIM Regional Developments 2015. Vilnius“ suteikė galimybių išgirsti apie tokių reikalavimų pavyzdžius kitose šalyse. Šia tema kalbėjo pranešėjai iš Danijos, Estijos ir Baltarusijos.  

Gerąjį pavyzdį, kaip struktūrizuotai valdyti miesto planavimo procesus ir informaciją, Vilniaus miestui parodė Helsinkio savivaldybės atstovas Jukka Tarkkala. Pranešėjas išskyrė svarbų aspektą – visi miesto planai ir susijusi informacija visuomenei yra atvira. Helsinkio miestas šiuo metu siekia dar labiau patobulinti naudojamas sistemas ir duomenų bazes, bei tapti dar efektyviau BIM metodais valdomu miestu.

Šių metų konferencijoje pirmą kartą skaitmeninės statybos renginių Lietuvoje istorijoje dalyvavo ir svečias iš Beneliuko – olandas Rob Roef. Kalbėdamas apie skaitmeninius pasiekimus šiame regione ir pasaulyje apskritai pranešėjas paminėjo ir 3D spausdintuvus, bei jais jau spausdinamus namus, bei tokius įrankius kaip „Project Tango“, įgalinančius žmogų planšete sukurti jo aplinkos 3D modelį, ir „Microsoft HoloLens“, į žmogaus darbą ir buitį įtraukiantį hologramas.

Įspūdingą HS2 geležinkelio projektą Jungtinėje Karalystėje pristačiusi britė Sonia Zahiroddiny, pabrėžė, kad BIM pagalba yra siekiama ne tik pastatyti ir efektyviai valdyti geležinkelių tinklą, bet ir sujungti miestus ir miestelius taip, kad jie galėtų kartu vystytis, o gyventojams būtų suteiktos dar geresnės paslaugos, padedančios jų darbe ir gyvenime.

Konferencija baigėsi praktiniais lietuvišku pasiekimų pristatymais. Auditorija stebėjo, kaip vieno Vilniuje esančio daugiabučio pastato duomenys yra valdomi vieningoje BIM duomenų platformoje, o bene didžiausio susidomėjimo sulaukė pristatytas elektroninis statybos darbų žurnalas StatybosZurnalas.lt. Siekiama, kad elektroninio statybos žurnalas būtų įteisintas Lietuvoje. Jo kūrėjai ir iniciatyvos rėmėjai tiki, kad popierinių žurnalų atsisakymas padės išvengti neefektyvaus dokumentų pildymo, padės kovoti prieš nelegalų darbą statybose, statybos procesui suteiks žymiai daugiau skaidrumo.

Švietėjišką misiją VšĮ „Skaitmeninė statyba“ tęs ir toliau. Pavasarį bus organizuojama tradicinė konferencija „Skaitmeninė statyba“, kuri taps pagrindiniu 2016 metų parodos „Resta“ renginiu. Didžiausios Baltijos šalyse statybų tematikos parodos rengėjai paskelbė, kad pagrindinis dėmesys kitų metų parodoje bus skirtas būtent pažangiausioms technologijos, o jos pagrindinė tema bus skaitmeninė statyba.